úvodní stránkahistorie sboruprapor sborusložení sborumladí hasičitechnikazásahysoutěžefotogaleriekontaktnávštěvní kniha

 

  Školení členů zásahové jednotky a výcvik v dýchací technice

    18. prosince 2010

 
     Před koncem roku 2010 byli členové naší zásahové jednotky sezváni z důvodu proškolení a pravidelného  výcviku v dýchací technice.
     Začátek školení byl stanoven na 14 hodinu v hasičské zbrojnici v Lubech u Klatov. V úvodu školení byli členové seznámeni se záludnostmi při hašení požáru v silném mrazu a jak se vyhnout podchlazení u zásahu. Dále se hlavně noví členové zásahové jednotky seznámili s používáním přenosných radiostanic a vyplňování zprávy o zásahu. V garáži  si mohli všichni zúčastnění připomenout umístění a ovládání jednotlivých agregátů a výbavy u naší výjezdové techniky. Tím bylo školení ukončeno.
     Pokračovalo se výcvikem v dýchací technice. Po příjezdu k bývalému vepřínu v Lubech, kde se výcvik konal, informoval velitel zásahu stručně o situaci - byl nahlášen požár zemědělského objektu, ve kterém by se měla nacházet jedna osoba, které se nepodařilo najít v hustém kouři únikovou cestu. Každá skupina tak musela najít ohnisko požáru a pomocí nosítek vynést připravenou figurínu. Práci jim v neznámém objektu stěžoval hustý dým.  
     Ukončení celého výcviku proběhlo v hasičské zbrojnici malým občerstvením.
 

 

 

 TOPlist