úvodní stránkahistorie sboruprapor sborusložení sborumladí hasičitechnikazásahysoutěžefotogaleriekontaktnávštěvní kniha

 

  Stáž u HZS Klatovy

   20. září 2014

 

     Sobota 20. září 2014 se stala dalším dnem, kdy jednotka SDH Luby jela na další stáž na stanici Klatovy. Již po několikáté jsme se vypravili na 24h směnu. A tak jako vždy po ranním srazu v naší hasičské zbrojnici jsme nasedli do našich vozidel a jeli za profesionálními kolegy, abychom s nimi v 7.00 převzali službu po odstupující směně.
Po sedmé hodině jsme si vyslechli denní rozkaz a šli překontrolovat vybavení našeho vozu a vyzkoušet agregáty, abychom měli jistotu, že je vše tak, jak má být. Po dobré snídani, při které jsme domluvili časový rozvrh celého dne se naše jednotka rozdělila na tři skupiny. První skupina se přemístila k cvičné věži, kde byl zahájen první praktický výcvik a to základy lanové techniky – uzly, sebezáchrana slaněním – nouzové způsoby slanění a samotné slanění.
Druhá skupina se přemístila do dílny chemické služby. Zde byl zahájen výcvik s dýchací technikou. Třetí skupina zahájila výcvik s nastavovací žebříkem. Tyto výcviky probíhali celé dopoledne. Po vynikajícím obědě v podobě guláše, který připravil náš člen pan Rendl Josef, bylo zahájeno v zasedací místnosti stanice pravidelné školení zásahové jednotky, které jsme povinni si organizovat sami. Na tomto školení jsme probrali obecné zásady při zásahu a shlédli jsme videa z první pomoci při různých mimořádných událostech. Po skončení školení následovaly kondiční jízdy s vozidly.
Jen stále nepřicházel námi očekávaný výjezd. Samozřejmě, že nikomu nepřejeme nic zlého, ale každý takový výjezd je pro nás nová zkušenost. A jelikož se stále z rozhlasu neozýval žádný poplach, zahájili jsme sportovní přípravu v podobě nohejbalu, u kterého jsme vydrželi do večerních hodin. Po večeři jsme si šli připravit místo na přespání. Čas ubíhal a výjezd stále žádný a tak tomu bylo i celou noc.
Ráno v 6.00 hodin se z rozhlasu ozval budíček, a všichni jsme pouklízeli spacáky, někteří z nás i polštářky a po ranní hygieně jsme opět usedli ke snídani.
Co dodat. Plni dojmů jsme se spokojeně po předání služby v 7.00 další směně, odebrali na svoji základnu. Na závěr bychom rádi poděkovali vedení a hlavně směně „A“ HZS PK PS Klatovy za připravení této stáže a již nyní se těšíme na příští rok a další stáž u našich profesionálních kolegů.

 

 

 

 TOPlist

 

Copyright © SDH Luby