Návštěva muzea ve Zbirohu a letiště Ruzyně

1. října 2011

Dnes 1.10.2011 se uskutečnil společný výlet s dospělými do muzea hasičské techniky ve Zbirohu, exkurze na letiště v Praze – Ruzyni a na zpáteční cestě se zastávkou na občerstvení v KFC Plzeň. Výstava požární techniky byla nádherná. Seznámili jsme se z historií hasičské techniky od úplně prvních dřevěných přenosných stříkaček po současnou techniku. Zaujal nás  vystavený obojživelný hasičský tank a vrtulník záchranné služby, ukázka ohořelých elektrospotřebičů, od kterých vznikl požár a ukázka plynových bomb po explozi. Další zastávkou bylo letiště. Prohlídka trvala dvě hodiny a byla rozdělena na dvě části. Samotná prohlídka letiště obsahovala prohlídku odbavovací haly, přistávacích drah, starty a přistání letadel, sokolnictví - ostraha proti ptákům, tankovací stojany a cisterny pro doplnění paliv do letadel a další věci. Zážitkem bylo sledování přistávání a starty letadel ze vzdálenosti 50 metrů od dráhy. Druhá část obsahovala po předchozí domluvě prohlídku budovy Hasičského záchranného systému letiště a jeho vybavení. Jsou vybaveni tou nejmodernější hasičskou technikou. Po ukázce vybavení nám předvedli, co jejich technika dovede. Byla to nádherná podívaná. Taky jsme si vyzkoušeli jejich výcvikový polygon, nekonečný žebřík a další věci. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na malé občerstvení v KFC u Olympie v Plzni. Moc jsme si pochutnali na vybraných pochoutkách. Byl to pro nás nádherný výlet a zážitek.