Avia DA12 A31

Tento automobil slouží pro přepravu hasičského družstva, přenosné motorové stříkačky a požárního nářadí potřebné k zásahu.
     Podvozek je použit od nákladního automobilu Avia A31, má svařovaný žebříčkovitý rám o velké pevnosti. V předu je odpérován šroubovými pružinami, má teleskopické tlumiče, robustní silentbloky, regulátor brzdového tlaku a regulovatelný sklon reflektorů. Automobil sestává z podvozku AVIA A31 s budkou řidiče pro tři osoby a samostatné skříňové karoserie, kde je v přední části kabina pro mužstvo, vytápěná nezávislým naftovým topením. Účelová karoserie je vybavena výstražným a rozhlasovým zařízením. Vzadu za kabinou mužstva je karoserie upravena pro uložení technických prostředků a příslušenství včetně přenosné motorové stříkačky PS 12. Motor je uložen nad přední nápravou mezi koly. Zadní náprava je hnaná. Na zadní části podvozku je montován závěs pro přívěs. Celková dovolená hmotnost přívěsu je max. 900 kg.

Technické údaje

Typ motoru: vznětový, kapalinou chlazený čtyřválec

Objem motoru: 3 596 cm3

Výkon motoru: 60 kW při 3000 ot./min.

Max. rychlost: 85,5 km/hod

Základní spotřeba: 13,8 l na 100 km